הנחיות בריאות חשובות מעודכנות לבאי בית הכנסת בעידן הקורונה

אנא תעקבו באינסטגרם ופייסבוק שלנו לעדכונים בזמן אמת לגבי חדשות בפעילות ביה"כ

פייסבוק :  CLICK HERE

אינסטגרם:  CLICK HERE

קיבלנו ההנחיות הללו ממועצת הדתית של תל אביב כדלהלן:

1.  יתקיים מניינים כסדרם בבית הכנסת אך נגביל את כמות המתפללים ל100 כפי הדרישות של משרד הבריאות.  לפי המועצה הדתית, אין הרבה קהילות בת"א יושפעו מזה כמו קהילתינו ולכן אנו מתכוננים בחריצות לייצר מקום בטוח ובריא להתפלל ובקשר הדוק עם גורמים ברבנות ובמשרד הבריאות.  תבואו מוקדם – כל הקודם זוכה!

2.  כדי לתת מענה לכלל חברי הקהילה, אנו מחפשים פתרונות כמו פיצול המניין ומקומות נוספות לערוך מניינים. נודיע בקרוב פרטים.

3. חשוב ביותר לשמור על ההנחיות של משרד הבריאות ואסור לצאת מהבידוד כדי להתפלל במניין. יש לזכור את דברי התוספות (בבא קמא כג ע"א ועוד מקומות) "יותר יש לאדם ליזהר עצמו שלא יזיק אחרים משלא יוזק". בנוסף, כל מי שלא מרגיש טוב או אנשים בקבוצות סיכון גבוה, עליו להתפלל ביחידות בבית ולא לבוא לביה"כ.  זה אחריות לשמור על הבריאות של הכלל ונוגע לא רק ביחס לנגיף קורונה אלא לכל מחלה מדבק.

4.  נדאג לפתוח את כל החלונות ולהקפיד על אוורור טוב.  אם המזג האוויר משתף פעולה, נתפלל בחצר בגינת דני שומרון.

5. נקפיד על תפילה בקצב מהיר ונחלק דבר תורה בכתב.

6.  נצטרך לבטל את הקידושים עד להודעה חדשה ובתום התפילה יש להתפזר ולא להתקהל ביציאה מבית הכנסת.  נקדש בסוף התפילה ונשים מזונות בלובי למי שצריך.

7.  חשוב להקפיד לא ללחוץ ידיים, לא לנשק ספר תורה, מזוזות, וסידורים. עדיפות להביא סידור וחומש אישי מהבית

8.   בכניסה לבית הכנסת, אנא תשטפו ידים או תשתמשו בחומר חיטוי ידים ששמנו ליד הכניסה הראשית של ביה"כ.  גם מומלץ להביא קטן משלך.  למרות שיש העדפה הלכתית לחיטוי נוזל, מותר להשתמש גם בג'ל ובלבד שלא ישאיר שכבה על העור.

9. חשוב להתעטש ולהשתעל לטשיו חד פעמי ולזרוק לפח.  תשתמשו במרפק רק אם אין ברירה.  הוירוס ישאר על הבגדים באיזור המרפק לשבוע ויותר.  תביאו טישיו ונשים גם בביה"כ.

10. תהיו מעודכנים בהנחיות של משרד הבריאות כאן

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>